Jak dobrać sukienkę do figury?

Sukienka to wyjątkowy kobiecy atrybut, który dodaje wdzięku i elegancji. Damskie sukienki posiadają przeróżne fasony, które odpowiednio dobrane do figury mogą subtelnie podkreślić atuty sylwetki, a także sprytnie ukryć jej ewentualne mankamenty. Rozróżnia się 4 podstawowe typy kobiecych sylwetek: klepsydrę, gruszkę, jabłko oraz prostokąt.

Jaka sukienka do figury klepsydry? 

Klepsydra to kobieca sylwetka, która przez wielu uważana jest za najbardziej idealną. Charakteryzuje się wcięciem w talii, długimi i zgrabnymi nogami, pełnym biustem oraz ramionami i biodrami o przybliżonej szerokości. Najbardziej odpowiedni fason sukienki dla figury klepsydry to kreacje bodycon, czyli mocno obcisłe i ściśle dopasowane do ciała. Kobiecie kształty świetnie podkreślą również sukienki z wcięciem w talii czy zwężane w okolicach brzucha, np. gumką, stylowym paskiem czy sznurkiem w marynarskim stylu. Panie o figurze klepsydry, aby dodatkowo podkreślić ładny biust, mogą zakładać duże dekolty, np. w łódkę lub literę ,,V”.

Jaka sukienka do sylwetki gruszki?

Figura gruszki jest bardzo kobieca. Charakteryzują ją wydatne biodra i pupa oraz płaski brzuch i zgrabne, wąskie ramiona. Kobiety o sylwetce gruszki zazwyczaj mają niewielkie biusty, ale za to długą szyję i szczupłe łydki, dlatego wybierając kreację dla siebie, powinny eksponować swoje atuty, zakładając, np. sukienki odkrywające ramiona lub z dekoltem w kształcie litery ,,U’, kwadratowym lub okrągłym, co odwróci uwagę od za szerokich bioder. Sylwetki gruszki doskonale prezentują się w kreacjach z dołem w kształcie litery ,,A” oraz z wysoko zaznaczoną talią. Panie o bardzo szerokich biodrach powinny raczej unikać krótkich sukienek, a wybierać takie, które sięgają maksymalnie kilka centymetrów powyżej kolana.

Jakie sukienki wybierać do figury jabłka?

Figura jabłka, przez wielu uważana za najbardziej problematyczną, ale przy doborze odpowiedniej garderoby może wyglądać wyjątkowo apetycznie i seksownie. Sylwetkę charakteryzuje brak wcięcia w talii, dość spory brzuch oraz masywne biodra i uda, ale również kształtny biust i zgrabne łydki. Kobiety o figurze jabłka będą dobrze wyglądać, np.: w sukienkach o pudełkowym kroju z lekko zarysowanym dekoltem, który subtelnie podkreśli smukłe ramiona, luźnych tunikach z dodatkiem dużego, eleganckiego naszyjnika czy modele bez ramiączek z delikatnym drapowaniem w okolicy brzucha.

Jaki krój sukienki dobrze leży na sylwetce prostokąta?

Figurę typu prostokąt charakteryzują biodra i ramiona o tej samej szerokości i minimalne, prawie niewidoczne wcięcie w talii, przez co sylwetka określana jest też chłopięcą, męską. Panie o takiej sylwetce powinny wybierać sukienki, które mocno podkreślają talię, np. eleganckim paskiem. Kreacje z dłuższym rękawem i obudowaną górą subtelnie odwrócą uwagę od szerokich ramion.