Kuchnia roślinna w Warszawie - sprawdź polecane restauracje!

Na światowy dzień wegetarianizmu wytypowaliśmy dla was ulubione roślinne dania z polskich blogów. Zostajemy w klimacie tygodnia bez mięsa i dzisiaj mamy dla was kilka restauracji serwujących bezmięsne dania, które nasza redakcja poleca bez zastanowienia.

Warszawa, na wzór Berlina, otwiera się na kulinarne potrzeby osób, które zrezygnowały ze składników zwierzęcych w swojej diecie. Weganie mają nie tylko dedykowane swoim potrzebom restauracje, ale też roślinne propozycje w menu dobrych restauracji. Jeśli mieszkacie w stolicy, skorzystajcie z naszych poleceń, a spędzicie pyszne chwile.

Wegeguru

Marszałkowska 28a


Restauracja, która promuje się hasłem „wspólnota roślinnej mocy”. W menu znajdziemy roślinne wariacje na temat kuchni Azji, dawkowane sezonowo. Właściciele restauracji zapewniają, że ich receptury zostały przywiezione z podróży, wykonywane są z rzemieślniczą starannością, a do ich tworzenia wykorzystuje się produkty najwyższej jakości.


Juice Press People

Bracka 18

https://www.facebook.com/JuicePressPeople/ 


Bardzo kameralna kawiarnia na ulicy Brackiej. Idealna, żeby wpaść na szybkiego, sycącego bowla – na słodko i na słono albo zatrzymać się na świeży sok we wspaniałych kombinacjach. Piękne podane!
VegeMIASTO

Al. Solidarności 60a

https://www.facebook.com/vegemiasto/


Jeśli mieszkasz albo pracujesz w Śródmieściu – masz doskonałą okazję, żeby zjeść przepyszny lunch w dobrej cenie. Poza godzinami lunchu też znajdziesz sezonowe pyszności. Miejsce kameralne, dlatego trzeba się nieco pospieszyć, żeby zająć miejsce, szczególnie w godzinach obiadowego „szczytu”, ale to świadczy o najlepszej jakości posiłków.

VegDeli

Radna 14

https://www.facebook.com/vegdeli/ 


Eleganckie wnętrze i rozbudowane menu, a także codzienna propozycja dobrego lunchu. VegDeli jest jedną z topowych wegańskich restauracji na mapie Warszawy. Co szczególnie doceniamy – ma sezonowe menu. W praktyce oznacza to, że korzysta ze świeżych produktów, które są dostępne na lokalnym rynku.
Leonardo Verde

Poznańska 13

https://www.facebook.com/leonardo.verde.restaurant/ 

I to jest prawdziwy hit – miejsce, które łączy zamiłowanie do kuchni włoskiej i kuchni roślinnej. Jak często słyszy się o tym, że weganie muszą wyrzekać się jedzenia z tego regionu, bo do wszystkiego dodaje się sera? Że koniec z pastą z parmezanem albo pizzą? Współczesne zamienniki tych produktów są już na bardzo wysokim poziomie, a serce i podniebienie można cieszyć na Poznańskiej. W prawdziwe włoskiej atmosferze. Zdjęcia pochodzą z profili społecznościowych restauracji