Fit Kobiety, które inspirują!

Trenerki-celebrytki – Anna Lewandowska czy Ewa Chodakowska – wyznaczyły standardy pojęcia „bycia fit”, które kojarzone jest dzisiaj z dyscypliną, powagą, perfekcyjnymi zdjęciami na instagramie i trzymaniem rygorystycznej diety.

Szanujemy takie podejście, ale my w słowie „fit” szukamy więcej. I w tych poszukiwania trafiłyśmy na nie. Inspirujące kobiety, które odpowiadają na wyzwania poszukiwania przyjemności, dobrego humoru w zdrowym stylu życia, popierając to gigantyczną dawką wiedzy.

Czas do polskiego świata fitnessu wpuścić trochę powietrza!

Można być fit, pozostać sobą i cieszyć się życiem? Jak najbardziej tak! Dlatego tysiące kobiet ją pokochały. Mowa tu o Fit Matce Wariatce, która dekonstruuje pojęcie sztywnej dyscypliny. Jej bycie fit wiąże się z radością i przyjemnością. O sobie mówi „po prostu Aśka”, swoje widzki zna z imienia, prowadzi z nimi regularne rozmowy i treningi za pomocą kamerki internetowej, a czasami na wizji gotuje nie całkiem fit. Za to zupełnie fit (i wegańska) jest płyta, którą nagrała razem z Vegeneratem Biegowym, czyli Przemkiem Ignaszewskim – na której ćwiczy i gotuje! To pierwsza taka płyta. Kolejne prekursorskie działania Joanny Kajstury to płyta ćwiczeniowa nagrania z mamą – coś specjalnie dla seniorek, które miewają obawy przed regularnymi ćwiczeniówkami, które nie indywidualizują odbiorcy. Aśka pisze książki, gotuje i trenuje, prowadziła edukacyjny program „Kobieta na talerzu” i jako człowiek-orkiestra skradła nasze serca.

Aśkę Kajsturę znajdziecie tu: https://www.facebook.com/fitmatkawariatka/ 
Anna Szczypczyńska jest założycielką bloga pannaannabiega.pl, na której przeprowadza wprowadza kobiety w tajniki bezpiecznego biegania i promuje zdrowy styl życia. Na swoim blogu wydzieliła zakładkę poświęconą ciąży i macierzyństwu, w którym opisuje m.in. to, że „macierzyństwo jest sexy”, a „karmienie piersią to piękna sprawa”. Prostym językiem opisuje „jak żyć, żeby nie zwariować”, dzieli się ulubioną playlistą odtwarzaną przy bieganiu i przepisami na zdrowe dania. Motywatorka i prawdziwa bomba energii – zdecydowanie możemy uczyć się od niej jak cieszyć się życiem. Niezależnie od stopnia wtajemniczenia w „świat fit”, blog Anny jest przyjaznym kobietom miejscem, w którym każda odnajdzie coś dla siebie.

Dawka wiedzy od Anny tutaj: http://www.pannaannabiega.pl/
Magdalena Hajkiewicz, autorka bloga wiem-co-jem jest kopalnią wiedzy na temat odpowiedzialnego odżywiania. W tym temacie jest ekspertką - prowadzi warsztaty dla sportowców i nie tylko! Magda jest dyplomowaną dietetyczką z misją – która ma na celu przede wszystkim obalanie mitów na temat żywienia, które ze szkodą dla zdrowia (i przyjemności!) reprodukujemy na co dzień. O sobie pisze: „pokazuję, że bycie fit nie jest jednoznaczne z wyrzeknięciem się pizzy do końca życia”. Uff! To się nazywa naprawdę zdrowe podejście, które niesamowicie ceni redakcja Poznaj Trendy.

Magdę znajdziecie tu: http://wiem-co-jem.pl/ 
Justyna Połeć prowadzi kanał na YouTube pod pseudonimem Justdeliciousx. Justyna nie tylko inspiruje kulinarnie, ale jest także propagatorką uprawiania jogi, która jest szczególnie bliska sercu przedstawicielek naszej redakcji. Autorka promuje zdrowy styl życia, który nie jest katorżniczą dietą – jest w nim miejsce na czerpanie przyjemności z jedzenia, a sposoby na to wcale nie są takie trudne do wprowadzenia – dieta bogata w owoce, warzywa, unikanie produktów przetworzonych z dużą ilością cukru. Da się to zrobić! Oprócz tego Justyna ma przepiękny uśmiech, którym zaraża swoje czytelniczki i widzki. Polecamy szczególnie kanał na YouTubie, bo jest tam dużo dobra, pysznej energii i naprawdę prostych sposobów na zdrowie.

Pyszności od Justyny znajdziecie tu: http://justdeliciousx.pl/ Zdjęcia pochodzą z mediów społecznościowych/ stron autorek


KONKURS: Do wygrania mamy dwie płyty Fit Matki Wariatki & Vegenerata 'Fit Matka Trenuje - Vegenerat gotuje', która jest dostępna tutaj.

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: jaki jest wasz ulubiony wegański deser i jak często pozwalacie sobie na takie przyjemności? 

Odpowiedzi wysyłajcie na naszym facebooku - konkurs trwa do 6 kwietnia!