Dieta Oxy - zdrowie, czy głodówka

Współcześnie wielu z nas marzy o jak najszybszym zgubieniu zbędnej tkanki tłuszczowej. W tym celu sięgamy po różne diety. Jeszcze inną kwestią jest fakt, że w ostatnim czasie na rynku pojawiło się tyle jej odmian, że często trudno nam się zdecydować, która dieta faktycznie jest najlepsza zarówno dla naszej figury, jaki i naszego zdrowia. Najlepsza dieta to bowiem taka, która pozwala uzyskać wymarzone efekty bez konieczności głodzenia się. 

Dieta Oxy – na czym to polega?

Dieta Oxy przede wszystkim skupia się na poszczególnych etapach, na które jest podzielona. Każdy z podanych etapów trwa około tygodnia. Przez cały okres trwania diety podstawowym źródłem menu są produkty bogate w antyoksydanty. Za szczególny produkt w tym przypadku uważa się żurawinę, która przede wszystkim oczyszcza organizm ze zbędnych toksyn, a także bierze znaczący udział w przemianie materii, gdzie pomaga zredukować tkankę tłuszczową.

Etapy diety Oxy

Jak już wyżej zostało wspomniane, dieta Oxy składa się z pięciu podstawowych etapów.

Etap I – Detoks. Jest to etap, który wprowadza Twój organizm do pozostałych etapów diety. W trakcie pierwszego tygodnia oczyszczasz organizm ze zbędnych toksyn. Warto podkreślić, że w tym czasie znacząco poprawia się wygląd Twoich włosów skóry i paznokci.

Etap II – Fat Burning. W czasie tego etapu dominują posiłki bogate w białko. Fat Burning to również okres nagłego spalania tkanki tłuszczowej, do czego bezpośrednio przyczynia się szybka stymulacja metabolizmu.

Etap III – Step. O ile w poprzednim etapie mamy do czynienia z białkiem pochodzenia zwierzęcego, o tyle w trzecim etapie dochodzą produkty pochodzenia roślinnego. Metabolizm dalej pracuje na wysokich obrotach, nadal gubi się zbędne kilogramy.

Etap IV – Balance. Wyrównujesz proporcje tłuszczów, białka i węglowodanów, ale robisz to w taki sposób, że nadal chudniesz. Co więcej, na tym etapie (oczywiście z rozsądkiem) możesz pozwolić sobie na coś słodkiego.

Etap V – Stabilizacja, wyjście z diety. Jest to czas, w którym powoli zaczynasz wprowadzać ponownie „normalne” produkty. Musisz jednak zwracać uwagę, by spożywane posiłki nie były zbyt kaloryczne. Krótko mówiąc – odżywiasz się normalnie, ale z zachowaniem odpowiednich proporcji, które pomogą Ci uniknąć efektu jo-jo.

Jadłospis diety Oxy 

Zależny jest głównie od tego na którym etapie diety się znajdujesz. Prawdziwą innowacją jest jednak możliwość zamawiania sobie przez internet jadłospisu poprzez specjalne cateringi specjalizujące się w diecie Oxy. Przykładowo w takim lunch boksie można znaleźć: żurawinę liofilizowaną, otręby owsiane, ksylitol, łuska babki jajowatej. Tego typu firmy oferują także dodatkowe preparaty oraz kremy, które nie tylko pozwalają odmładzać skórę, ale i skutecznie walczą z cellulitem.