3 najpopularniejsze książki o kaszy jaglanej

Grono miłośników kaszy jaglanej z roku na rok się powiększa. Stosowana jest m.in. w diecie bezglutenowej, sięgają po nią również osoby cierpiące na nadwagę czy anemię. Kasza jaglana to bogactwo witamin i minerałów, dlatego też nie bez powodu nazywana jest królową kasz. Przedstawiamy 3 najpopularniejsze książki, w których znajdziecie liczne ciekawostki na temat właściwości kaszy jaglanej oraz sprawdzone przepisy.

 KASZA JAGLANA BEATA PAWLIKOWSKA

Autorka opowiada o pochodzeniu i początkach kaszy jaglanej m. in. przedstawiając legendę o Żółtym Cesarzu. Pawlikowska skupia się również na jej właściwościach i składnikach odżywczych. Przedstawia proste przepisy na śniadanie np. jaglankę z bakaliami czy kaszę dyniową. W książce znajdziemy również sprawdzone sposoby na przygotowanie sałatki, ciasta, pasty, zupy czy deseru, oczywiście wszystkie z wykorzystaniem kaszy jaglanej. Książka jest bogato ilustrowana. Kolorowe zdjęcia zachęcają do przygotowania apetycznie wyglądających dań

 JAGLANY DETOKS MAREK ZAREMBA

Kasza jaglana pozwala zwalczyć uporczywe infekcje i zmęczenie oraz pomaga poradzić sobie z alergią pokarmową, ale przede wszystkim poprawia samopoczucie. To tylko niektóre właściwości, na temat których przeczytamy w książce autorstwa Marka Zaremby. Jak oczyścić organizm i zwiększyć jego odporność? Autor przedstawia przepisy na zdrowe dania, które ułatwią pozbyć się zbędnych kilogramów. Kasza jaglana dzięki swym unikalnym właściwościom pozwala na osiągnięcie zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego . Autor stwierdza, że to dzięki niej znalazł życiową równowagę.

 KASZOTERAPIA JAGLANA ANNA KOWALCZYK TOMASZ ANTONISZYN

W książce przedstawiono siedmiodniowy plan z pięcioma posiłkami dziennie, który składa się z kaszy jaglanej. Sugerowana dieta ułatwia zredukować wiele dolegliowości. Pozwala na uzupełnienie niedoborów żelaza, złagodzenie objawów alergii oraz wspomaganie leczenia osteoporozy. Przepisy są proste, ale równocześnie smaczne. W książce znajdziemy również kulinarne triki, porady oraz sugestie m.in. które produkty warto łączyć, aby wzmocnić prozdrowotne działanie kaszy jaglanej .