3 najlepsze aplikacje dla biegaczy

Nowy Rok to czas postanowień, nowych celów i realizacji. Jeśli w Waszych planach jest również zadbanie o zdrowie oraz dobrą sylwetkę, chętnie pomożemy Wam. Dobrym motywatorem do regularnego biegania a przy okazji narzędziem do śledzenia i analizy postępów są aplikacje dla biegaczy. Tylko którą wybrać?

Nasze zestawienie:


Endomondo

Endomondo Sports Tracker jedna z najpopularniejszych aplikacji sportowych, która wspiera wiele rodzajów aktywności fizycznych m.in. bieganie, jazdę na rowerze, piłkę nożna czy pływanie. Pozwala śledzić trasę treningu , dzięki GPS-owi. Korzysta również z funkcji trenera audio, dzięki czemu możemy poznać przebieg przebytych kilometrów na naszej trasie. Lektor informuje nas co kilometr o tempie i dystansie, jaki pokonaliśmy. Endomondo pozwala na dostęp do Facebooka, dzięki czemu możemy porównywać swoje wyniki ze znajomymi oraz udostępniać przebieg j trasy.

https://www.endomondo.com/


RunKeeper 

Aplikacja ta podobnie jak Endomondo jest przydatna nie tylko dla biegaczy. Mierzy prędkość biegu, zaznacza przebieg trasy na mapie oraz przelicza czas spędzony na aktywności fizycznej. Za pomocą wykresu słupkowego informuje o ilości spalonych kalorii.

Grafika jest przejrzysta i intuicyjna. RunKeeper śledzi nasze postępy i informuje nas, co powinniśmy robić np. zwolnić albo przyspieszyć. Po rejestracji na stronie www.runkeeper.com możemy podzielić się wynikami i porównać je z innymi biegaczami.

https://runkeeper.com/


Nike+Run Club

Wyróżnia się przejrzystym interfejsem, który znacznie ułatwia nawigacje. Pozwala na śledzenie przebytych kilometrów, tempa oraz rekordów osobistych. Aplikacja oferuje opracowywanie planów odpowiednich do celów i kondycji fizycznej biegacza, co pozwala na stałą kontrolę własnych postępów. Dzięki Nike+Run Club można również porównywać własne wyniki ze znajomymi, po podaniu ilości przebytych kilometrów z hashtagami mającymi związek z wyzwaniami i postawionymi celami. Aplikacja umożliwia udostępnienie innym treści dotyczących naszego biegu, zawierających dodawane zdjęcia, statystyki i etykiety. W Nike+Run Club znajdziemy również Playlisty w serwisie Spotify. Aplikacja ta to swego rodzaju motywator. Każdy nasz rekord jest ogłaszany w przyjemny dla nas sposób m.in. za pomocą wiwatów i oklasków ,ponadto im więcej kilometrów przebiegniemy tym osiągamy wyższą rangę.

https://www.nike.com/pl/pl_pl/c/nike-plus/running-app-gps