Skandynawski minimalizm we wnętrzu Twojego domu

Potrafią doskonale wykorzystać każdy centymetr wolnego miejsca i umiejętnie łączą kilka funkcji w jednej przestrzeni. Styl skandynawski jest specyficzny, ale bardzo urokliwy. Nic więc dziwnego w tym, że jego popularność rośnie. Co warto o nim wiedzieć? 


Drewno i nie tylko

Na pewno każde wnętrze urządzone w stylu skandynawskim powinno posiadać drewnianą podłogę. Może być ona utrzymana w naturalnym kolorze lub pomalowania na biało. Z tym, że jasna płaszczyzna znacznie rozjaśnia wnętrze. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej łączy się ze sobą kuchnię i salon. W takiej aranżacji wyspa kuchenna pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. 

Taborety i poduszki


Taborety służą oczywiście przede wszystkim do siedzenia. Jednak za sprawą stylu skandynawskiego zyskały większą uniwersalność. Coraz częściej są wykorzystywane jako stoliki, półki czy podnóżki. Przestrzeń można podzielić z kolei w nietypowy sposób. Do tego celu warto wykorzystać np. dywan. Styl skandynawski to również kolorowe i wzorzyste poduszki, które dodają koloru jasnym wnętrzom. W razie potrzeby można szybko zmienić poszewkę na inną i odmienić wnętrze. 

Meble skandynawskie - jakie?

Charakterystycznym elementem stylu skandynawskiego są otwarte półki i regały, na których często stoją elementy dekoracyjne. Wymagają one wprawdzie częstego przecierania, ale prezentują się efektownie i gustownie. Ciekawym rozwiązaniem są też łóżka piętrowe, przynajmniej w przypadku kiedy nie można sobie z różnych względów pozwolić na antresolę. 

Wyjątkowa mieszanka stylów

Ponadto warto pamiętać, że styl skandynawski o przede wszystkim jedna wielka mieszanka różnych stylów. Z powodzeniem łączyć można ze sobą elementy, na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie niepasujące. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest w zasadzie wyobraźnia. Można pobawić się kolorem, fakturą czy rodzajem zastosowanego materiału. Pole do popisu jest spore.
Autor: Joanna Krysznia

Warto zajrzeć: wysokiej klasy meble skandynawskie