Polski design doceniony na Litwie

Polska jest gościem honorowym Litewskiego Tygodnia Designu, który trwa przez pierwszy tydzień maja na Litwie. Do niedzieli w Wilnie, Kownie i Kłajpedzie zostanie pokazanych pięć wystaw prezentujących najciekawszy polski design.

 „Mimo bliskości geograficznej, historycznej i kulturowej polski design jest praktycznie nieznany na Litwie, a litewski w Polsce” - wskazuje w komunikacie prasowym Marcin Łapczyński, dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie, współorganizatora polskiej prezentacji. 

Jak zaznacza Łapczyński, „chcemy pokazać to, co w polskim designie najlepsze - młodych, ambitnych i kreatywnych twórców i ich produkty, które zachwycają świat”. 

Podczas Litewskiego Tygodnia Designu zostaną zaprezentowane także projekty międzynarodowe pod polskim kierownictwem i widzowie będą mogli obejrzeć najpiękniejsze obiekty z krajów bałtyckich oraz krajów Grupy Wyszehradzkiej. 

Podczas tegorocznej 12. edycji Litewskiego Tygodnia Designu są prezentowane polskie meble, grafiki, które zdobią okładki płyt czy siedziby biur i różnych agencji, ale także książki, zabawki, gry dla dzieci, a nawet aplikacje na telefony czy komputery.

Źródło: PAP

Autor: Anna Adamska