Wirtualne meble pojawią się w Twoim domu. Zobacz, jak to działa

Chcesz kupić mebel, ale nie wiesz, czy pasuje do wnętrza? Z pomocą przyjdą Apple i Ikea.

Szwedzka firma chce oszczędzić klientom stresu podczas robienia zakupów. Ma w tym zresztą poparcie giganta technologicznego. Ikea wspólnie z Apple pracują nad aplikacją w systemie rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki niej będzie można sprawdzić, w jaki sposób produkty z Ikei będą wyglądały w ich domach.

Marka przekonuje, że chce iść z duchem czasu, ale nie kryje, że liczy również na wzrost sprzedaży. Jak będzie działać aplikacja? Wystarczy uruchomić kamerę i skierować na pomieszczenie, w którym ma się pojawić np. nowa komoda. Z usługi nie skorzystają jednak wszyscy, lecz jedynie posiadacze iPhone'a, którzy zaktualizują system do iOS 11. Aplikacja zostanie uruchomiona jesienią i będzie obejmowała 500-600 produktów. 

Ikea nie kryje zachwytu z powodu współpracy z marką Apple. Przedstawiciel szwedzkiej spółki przekonuje, że Apple ma bardzo dobre kompetencje w zakresie rozszerzonej rzeczywistości. Także szwedzki koncern stara się wprowadzić w życie rozwiązania VR. Firma posiada już na przykład kuchenną aplikację 3D dostępną online. 
Źródło:  IKEA teams with Apple to create a 'game-changing' AR-based shopping app, Ali Morris, 21.06.2017