Jak wyglądają biura przyszłości?

Wizja biura idealnego? Takie, które nie będzie na każdym kroku przypominało nam, że jesteśmy w pracy. Aby uczynić miejsce, w którym spędzamy wiele godzin dziennie, bardziej przyjaznym i mniej stresującym, trzeba zadbać o odpowiednie wnętrze.

Koniec z szarością ścian, beżowymi biurkami i słabym oświetleniem. Regałami, z których wyglądają segregatory przypominając o nadmiarze obowiązków. Estetyczne, dobrze zorganizowane biuro, to jednocześnie wizytówka firmy - dla klientów, partnerów i pracowników. Ważne, aby oddawało tożsamość misji i wizji firmy, miało w sobie coś z domowego ciepła - po prostu przestało być przestrzenią bez właściwości. Koniec z nudą. Niewygodne krzesła? Zamiast nich postaw wygodne fotele. Nie martw się - pracownicy nie rozleniwią się i nie zasną. To najnowszy trend nie bez uzasadnienia - poparty teorią, że praca w komfortowych warunkach poprawia efektywność. Jako przykład podajmy sytuację domową. Kiedy rozsiadasz się w łóżku z laptopem od razu chce ci się pracować bardziej niż kiedy szykujesz się do tego przy biurku. Jest tak, ponieważ znika stres związany z sytuacją pracy - nasze ciało wysyła impuls do mózgu - jest wygodnie i bezpiecznie. Przeniesienie domowych warunków pracy do biura zadziała dokładnie tak samo. Dodatkowo - długa praca przy biurku, przez wiele godzin w jednej pozycji, obciąża kręgosłup. 

Ktoś by powiedział 'po co mówić o idealnym biurze, skoro tradycyjne biura zastąpiły open space'y'. Ale open space również można przyjemnie zaaranżować. Nawet daje więcej przestrzeni dla realizowania najdziwniejszych pomysłów. Jakich? Zobaczcie poniżej!