Facebook zbuduje miasto

W Kalifornii pojawi się nowe miasto, które sławą prędko może dorównać legendarnym San Francisco oraz Los Angeles. Własne miasto Facebooka, prześmiewczo nazywane przez internautów „Zucktown”, ma powstać w ciągu 10 lat.

Informacja o tym, że Facebook zbuduje własną aglomerację nie jest chwytem marketingowym, za którym kryje się nowa funkcjonalność portalu. Miasto Facebooka w rzeczywistym świecie naprawdę powstanie. Grunty w okolicy Menlo Park (w którym od 2011 roku znajduje się główna siedziba Facebooka) warte 400 milionów dolarów są już w posiadaniu firmy. Chociaż mieszkańcami nowego projektu mają być przede wszystkim pracownicy serwisu, nie będą oni stanowili całej jego społeczności. Facebookową aglomerację będą mogły zamieszkać również osoby niezatrudnione w firmie.

Nowe miasto może się okazać kolejnym miejscem na mapie Stanów Zjednoczonych, które przyciągnie ogromną ilość turystów. Pierwszy fragment inwestycji obejmujący część lokali mieszkalnych i sklepów ma być gotowy już w 2021 roku. Wszystkich, którzy zamierzają odwiedzić wtedy Kalifornię zachęcamy do zarezerwowania dnia na wizytę w „Zucktown”, które będzie oddalone około 30 mil (niecałe 50 kilometrów) od San Francisco.

Imponująca rozmachem oraz zamysłem koncepcja Facebooka zaciekawiła media całego świata. Czy po stworzeniu ogólnoświatowego e-społeczeństwa firma postanowiła odwrócić działania i przenieść świat wirtualny do realnego? Możliwe, że już niedługo Mark Zuckerberg wyśle nam zaproszenie do zakupu mieszkania w Facebook City.Źródło: Facebook
Foto: Facebook