Dywany tradycyjne, a nowoczesne wnętrze- łamiemy schematy!

Dywany tradycyjne coraz częściej wracają do wnętrz, a w szczególności dywany orientalne. Jeszcze nie dawno za zasadę przyjmowano zasadę, że dywan taki współgra tylko z klasycznymi wnętrzami. Różne eksperymenty aranżacyjne oraz niesztampowe rozwiązania obaliły to mylne przekonanie, dzięki czemu dywany orientalne coraz częściej goszczą w pomieszczeniach nowoczesnych.

Dywany orientalne to w szczególności dywany Perskie, Tureckie, Afgańskie czy Indyjskie. Charakteryzują się one bogatymi zdobieniami i intensywnymi kolorami. Ich atrakcyjne wzory idealnie wpisują się w stylistykę wnętrza minimalistycznego salonu oraz wielu innych stylów. Są ciekawym podkreśleniem bogactwa wnętrza w stylu glamour oraz nadadzą ciepła w pomieszczeniu w stylu skandynawskim. Odpowiednio dobrane do reszty wnętrza dobrze z nim współgrają oraz uzupełniają jego stylistykę.

Ciekawie prezentuje się zastosowanie dywanu tradycyjnego we wnętrzu w stylu minimalistycznym. Towarzystwo jasnych ścian, prostych mebli oraz przejrzystej estetyki wysuwa wzornictwo dywanu na pierwszy plan. We wnętrzach minimalistycznych bogate wzornictwo dywanu nadaje mu statusu ozdoby, która króluje w obecności prostego wzornictwa wokół.

Jeśli jednak uznamy, że mieszanie stylów nie trafia w naszą estetykę to dywany tradycyjne bardzo dobrze wpiszą się w stylistykę klasyczną. Połączenie szlachetnego dywanu perskiego lub indyjskiego z masywnymi prostymi meblami, eleganckimi gablotami oraz rzeźbionymi komodami. Dywan tego typu idealnie podkreśli ekskluzywność i wysmakowanie wnętrza. Oczami wyobraźni dywan klasyczny widzimy w otoczeniu kominka, książek, wygodnego fotela, w którym przesiadujemy wieczorem przy cygarze i whisky.

Wyraziste dywany tradycyjne są dobrym pomysłem na ożywienie wnętrza, nadania mu unikatowego stylu oraz podkreślenia indywidualnego poczucia estetyki. Dywany orientalne można dopasować do większości stylów dekoracji wnętrz. Pozostaje tylko wybór odpowiedniego wzoru i koloru, by stworzyć ciekawe wnętrze z dywanem tradycyjnym!
Autor: Tomasz Tomecki

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem CarpetForYou gdzie znajduje i się spory wybór na dywany naturalne i syntetyczne z kolekcji na dywany tradycyjne.